Suomen korkeimmat danit

Jorma Kivinen, 8.dan Hiroyasu Tanayama 7. dan Kyösti Korpiola, 7. dan Seppo Myllylä 7. dan Jaakko Saari, 7. dan Juha Salonen 7. dan Jaana Ronkainen 6. dan Marita Kokkonen 5. dan Anne Åkerblom 5. dan Annikka Mutanen 5. dan
Vyöarvo Numero Suoritettu Sukunimi Etunimi Seura 1. dan suoritettu
1. dan
3.6.2013
Rönkkö
Stefan
Orimattilan JS
1. dan
7.12.2013
Perttula
joni
Budokan, Vaasa
1. dan
7.12.2013
Hynönen
Antti
Joen Yawara, Joensuu
1. dan
7.12.2013
Koivisto
Jimi
Iisalmen JS
1. dan
7.12.2013
Pyykönen
Sanna
Lahden JS
1. dan
7.12.2013
Rantaeskola
Antti
Joen Yawara, Joensuu
1. dan
7.12.2013
Tuhkio
Toni
Kuopion JS Tomodachi
1. dan
13.12.2013
Joensuu
Heikki
Tikkurilan Judokat
1. dan
13.12.2013
Louhi
Harri
Tikkurilan Judokat
2. dan
27.12.2018
Määttä
Henri
Judo-Kan, Espoo
1. dan
13.12.2013
Pensala
Maija
Meido-Kan
1. dan
27.12.2018
Herea
Alexandru-Marius
1. dan
27.12.2018
Keinänen
Niko
1. dan
27.12.2018
Nykänen
Noora
1. dan
8.12.2018
Kivekäs
Tero
1. dan
8.12.2018
Laaksonen
Kari
1. dan
8.12.2018
Markkanen
Samuli
1. dan
8.12.2018
Mattila
Päivi
1. dan
8.12.2018
Vuokniemi
Jukka
1. dan
1.9.2018
Djoukaev
Turpal
Hämeenlinnan JS
1. dan
1.9.2018
Hannula
Juuso
1. dan
1.9.2018
Havas
Samuli
1. dan
1.9.2018
Immonen
Hannu
1. dan
1.9.2018
Korhonen
Roope
1. dan
1.9.2018
Mielty
Aleksi
1. dan
1.9.2018
Pyykkö
Mika
1. dan
1.9.2018
Sala
Matias
1. dan
1.9.2018
Salminen
Mika
1. dan
1.9.2018
Suihko
Jarmo
1. dan
9.6.2018
Lamminen
Anssi
1. dan
6.3.2019
Tirri
Teemu
1. dan
6.3.2019
Toppila
Sanna
1. dan
6.3.2019
Purtanen
Matias
1. dan
27.12.2019
Ahonen
Joonas
1. dan
27.12.2019
Hellgren
Jannika
1. dan
27.12.2019
Keitaanniemi
Tanja
1. dan
27.12.2019
Laiho
Venla
1. dan
27.12.2019
Laxén
Frida
1. dan
14.12.2019
Hakkarainen
Santeri
1. dan
14.12.2019
Laakkonen
Aku
1. dan
14.12.2019
Paronen
Risto
1. dan
7.9.2019
Koski
Otso
1. dan
7.9.2019
Kujamäki
Ari
1. dan
7.9.2019
Nuotiomaa
Juuso
1. dan
7.9.2019
Orjasniemi
Seppo
1. dan
7.9.2019
Vakkilainen
Joonas
1. dan
7.9.2019
Vehmas
Toni
1. dan
18.8.2019
Räty
Seppo
1. dan
15.6.2019
Kirstinä
Jukka
1. dan
15.6.2019
Malkki
Noora
1. dan
15.6.2019
Pasanen
Ari
1. dan
15.6.2019
Pulkka
Eric
1. dan
15.6.2019
Pulkka
Jens
1. dan
1.3.2020
Luukkonen
Heikki
Turun Judoseura
1. dan
26.9.2020
Haapala
Hannu
Kurikan Seibukan
1. dan
26.9.2020
Haukkala
Tero
Kurikan Seibukan
1. dan
26.9.2020
Kallio
Anu
Turun Judoseura
1. dan
26.9.2020
Kolehmainen
Atte
Keravan Bodonos
1. dan
26.9.2020
Koponen
Kari
Chikara, Helsinki
1. dan
26.9.2020
Luhtanen
Pyry
Hontai Judo, Helsinki
1. dan
26.9.2020
Mettovaara
Jarkko
Salon Budoseura
1. dan
26.9.2020
Ojala
Harri
Tampereen Judo
1. dan
26.9.2020
Pesonen
Jussi
Hontai Judo, Helsinki
1. dan
26.9.2020
Savola
Juho
Hontai Judo, Helsinki
1. dan
26.9.2020
Vesanto
Risto
Budokan, Vaasa
1. dan
26.9.2020
Wargh
Mikael
Nummelan Judo
1. dan
1.3.2020
Luukkonen
Heikki
Turun Judoseura
6. dan
19
26.9.2020
Mickelson
Peter
Meido-Kan
6. dan
20
26.9.2020
Vainio
Juha
Meido-Kan
4. dan
26.9.2020
Hakamäki
Hannu
Maskun Tempo
4. dan
26.9.2020
Sandell
Peter
Turun Judoseura
3. dan
26.9.2020
Hukka
Sini
Kiteen Kippon
3. dan
26.9.2020
Lehtonen
Timo
Hontai Judo, Helsinki
3. dan
26.9.2020
Paasi
Jorma
Kotkan JS
3. dan
26.9.2020
Rantanen
Jouko
Tampereen Judo
3. dan
26.9.2020
Välimäki
Jussi
Turun Judoseura
2. dan
26.9.2020
Salminen
Sonja
Turun Judoseura
5. dan
21.11.2020
Katajavuori
Lasse
Joen Yawara, Joensuu
4. dan
1
12.6.1989
Johansson
Kari
4. dan
2
12.6.1989
Korpiola
Pekka
4. dan
4
18.9.2001
El Digwy
Sherif
Judo-Kan, Espoo
3. dan
29
15.4.2005
Leskinen
Seppo
Pirkkalan Judokerho
3. dan
61
1.9.2012
Latvanen
Markku
Akagi, Järvenpää
3. dan
73
13.12.2014
Vuorela
Juha
Lappeenrannan Kamiza
3. dan
78
5.12.2015
Sibakov
Sami
Turun Judoseura
7. dan
1
9.11.2002
Tanayama
Hiroyasu
Kurikan Seibukan
25.7.1957
3. dan
1
31.12.1973
Jensen (✝)
Max
1.1.1961
2. dan
1
17.7.1964
Haukka (✝)
Väinö
7.7.1961
7. dan
2
11.12.2010
Korpiola
Kyösti
Meido-Kan
13.6.1962
5. dan
2
1.11.1989
Pimiä (✝)
Pertti
Finndai, Helsinki
13.6.1962
5. dan
3
14.7.1997
Ikonen (✝)
Jussi
13.6.1962
1. dan
1
Hissa
Pauli
13.6.1962
1. dan
2
Muren (✝)
Torsten
3.11.1962
2. dan
3
5.12.1968
Vesterinen
Jorma
3.11.1962
6. dan
5
29.11.2008
Korpiola
Timo
Akagi, Järvenpää
6.6.1963
1. dan
3
Peltonen
Risto
6.6.1963
1. dan
4
Koskimo
Martti
1.1.1964
1. dan
5
Miettinen
Esko
1.1.1964
1. dan
6
Sjöblom
Martti
1.1.1964
2. dan
2
13.7.1968
Seven
Jarmo
1.1.1964