Suomen korkeimmat danit

Jorma Kivinen, 8.dan Hiroyasu Tanayama 7. dan Kyösti Korpiola, 7. dan Seppo Myllylä 7. dan Jaakko Saari, 7. dan Jaana Ronkainen 6. dan Marita Kokkonen 5. dan Anne Åkerblom 5. dan
Vyöarvo Numero Suoritettu Sukunimi Etunimi Seura 1. dan suoritettu
4. dan
5.5.2018
Aaltonen
Seppo
Lahden JS
23.8.1992
1. dan
306
Aarrevuo
Tuomas
10.12.1995
1. dan
368
Aatsink
Outi
13.12.1998
1. dan
94
Ahdesmäki
Juha-Pekka
Porin JS Fudoshin
3.10.1981
1. dan
47
Ahdesmäki
Harri
28.7.1977
1. dan
422
Ahlholm
Ritva
25.8.2001
3. dan
168
1.9.2018
Ahlskog
Ralf
Tikkurilan Judokat
13.12.1992
1. dan
341
Aho
Harri-Pekka
10.5.1997
1. dan
49
Aho
Janne
8.7.1978
1. dan
647
Ahola
Vesa-Matti
Tampereen Judo
15.5.2010
2. dan
230
27.8.2016
Ahola
Juha-Matti
Kouvolan JS
10.12.2011
2. dan
224
29.8.2015
Ahonen
Marika
Akagi, Järvenpää
1.9.2007
1. dan
758
Ahonen
Jukka
Tapanilan Erä, Helsinki
31.8.2013
1. dan
808
Ahonen
Jasminen
Raahen Judo
6.6.2015
1. dan
34
Ahti
Jorma
31.5.1975
1. dan
595
Ahvenainen
Matti
Tikkurilan Judokat
13.12.2008
1. dan
416
Ahvenainen
Jaakko
20.5.2001
1. dan
307
Ahvenainen
Jere
10.12.1995
2. dan
38
28.12.1991
Ainola
Jukka
Vantaan Jukara
15.8.1982
1. dan
201
Airakorpi
Kari
19.8.1990
1. dan
711
Airaksinen
Antti
JS Sakura, Kuopio
12.5.2012
5. dan
30
1.7.2016
Airio
Markku
Chikara, Helsinki
31.5.1975
5. dan
31
19.11.2016
Åkerblom
Anne
BS Ippon, Loimaa
28.12.1985
6. dan
6
12.12.2009
Akrenius
Simo
Ping-Viinit, Nurmijärvi
11.9.1969
1. dan
650
Ala
Lauri
Pikadon, Pieksämäki
4.9.2010
1. dan
799
Ala-Olla
Merja
Fudoshin Rauma
13.12.2014
1. dan
615
Alakoski
Henri
Rauman JS Samurai
23.5.2009
2. dan
203
30.8.2014
Alaluukas
Juha
Holjutai, Hollola
4.4.2005
1. dan
587
Alanärä
Tuomas
Kitakan
9.5.2008
1. dan
651
Alanko
Henna
Koyama, Rovaniemi
4.9.2010
2. dan
184
9.12.2012
Alapiha
Pasi
Kurikan Seibukan
1.9.2007
2. dan
136
13.6.2009
Alapuranen
Timo
Koyama, Rovaniemi
25.8.2001
1. dan
319
Alatalo
Pasi
27.4.1996
1. dan
660
Alenius
Jyrki
Finndai, Helsinki
11.12.2010
1. dan
38
Alho
Kimmo
29.7.1976
1. dan
634
Alli
Jaakko
Meido-Kan
12.12.2009
5. dan
14
11.12.2010
Ängeslevä
Pauli
29.7.1976
1. dan
742
Ansalahti
Simo
Hämeenlinnan JS
9.12.2012
2. dan
164
11.12.2010
Anttila
Loviisa
Lappajärven Veikot
16.8.1997
1. dan
202
Anttonen
Timo
19.8.1990
1. dan
267
Arjonen
Matti
7.5.1994
4. dan
7
10.11.2006
Arpiainen
Heikki
Chikara, Helsinki
17.8.1980
1. dan
398
Aspblom
Jouko
10.12.2000
1. dan
871
Asumaa
Jukka
Kuopion JS Tomodachi
10.12.2016
1. dan
235
Atti
Mika
16.2.1992
1. dan
255
Aula
Ari
16.5.1993
3. dan
53
3.9.2011
Aulio
Paavo
Meido-Kan
16.8.1987
2. dan
178
12.5.2012
Autio
Timo
Lappajärven Veikot
26.4.2008
1. dan
459
Backfolk
Anders
14.12.2002
1. dan
597
Bäckström
Jarmo
Shirokawa, Porvoo
13.12.2008
1. dan
508
Bäckström
Arto
Shirokawa, Porvoo
14.5.2005
1. dan
661
Backund
Michael
Enbukan, Pietarsaari
11.12.2010
1. dan
335
Baggström
Stefan
8.12.1996
1. dan
596
Balatkhanov
Vadud
Suomen Kamppailu-urheilijat
13.12.2008
1. dan
8
Barck
Lasse
13.7.1968
1. dan
759
Barton
Alexandra
Kirkkonummen JS
31.8.2013
1. dan
747
Bergman
Anni
Mikkelin Judo
21.4.2013
1. dan
244
Berndtsson
Anders
23.8.1992
1. dan
162
Björklund
Per-Uno
21.8.1988
1. dan
229
Björkman
Kari
5.11.1991
1. dan
236
Björkman
Mikael
16.2.1992
2. dan
144
29.8.2009
Blom
Pauli
Orimattilan JS
17.8.1980
2. dan
207
13.12.2014
Blom
Pasi
Orimattilan JS
13.12.2008
1. dan
852
Boström
Tero
Hauvekan
11.6.2016
1. dan
69
Budich
Henrik
17.8.1980
1. dan
853
Bulgakov
Konstantin
Gladiator Turku Judo-Samboseura
11.6.2016
1. dan
854
Bulgakov
Kristian
Gladiator Turku Judo-Samboseura
11.6.2016
1. dan
900
Casagrande
Marco
Karjaan Fuguda
2.9.2017
1. dan
662
Casagrande
Pietro
Hontai Judo, Helsinki
11.12.2010
1. dan
141
7.3.1986
Collander
Pekka
Porin JS Fudoshin
7.3.1986
1. dan
65
Diehl
Tor
19.8.1979
1. dan
1.9.2018
Djoukaev
Turpal
Hämeenlinnan JS
2. dan
208
13.12.2014
Drocan
Constantin
Keravan Bodonos
4.4.2005
2. dan
6
1.1.1972
Ekholm (✝)
Yrjö
Chikara, Helsinki
1.9.1969
1. dan
436
Eklund
Jan
15.12.2001
3. dan
55
10.12.2011
Eklund
Jan
Finndai, Helsinki
11.12.1996
2. dan
69
8.12.1996
El Digwy
Silja
12.3.1989
4. dan
4
18.9.2001
El Digwy
Sherif
Judo-Kan, Espoo
1. dan
616
Elo
Aleksi
Maskun Tempo
23.5.2009
1. dan
445
Elokiuru
Rauno
25.5.2002
1. dan
149
Elomaa
Jouni
25.2.1987
1. dan
771
Enden
Eila
Vantaan Jukara
11.5.2014
3. dan
3
15.8.1982
Erikäinen
Jarmo
Meido-Kan
15.12.1975
1. dan
534
Eskelinen
Matias
Koyama, Rovaniemi
2.6.2006
1. dan
70
Eskola
Kari
17.8.1980
6. dan
2
9.11.2002
Fagerlund
Reino
Porin JS Fudoshin
28.12.1974
1. dan
471
17.5.2003
Fagerlund
Pekka
Porin JS Fudoshin
17.5.2003
1. dan
382
Fallenius
Stefan
21.8.1999
2. dan
5.5.2018
Faven
Otto
Nokian Judo
16.8.1997
1. dan
437
Faven
Antti
15.12.2001
1. dan
438
Faven
Esko
15.12.2001
4. dan
34
13.12.2014
Fellman
Eva
Ålands Judoklubb
20.8.1995
2. dan
137
13.6.2009
Flinck
Tina
Koyama, Rovaniemi
26.5.2003
2. dan
95
24.8.2002
Fogelholm (✝)
John
12.7.1989
2. dan
191
31.8.2013
Forssell
Taavi
Ping-Viinit, Nurmijärvi
12.12.2009
1. dan
377
Frimodig
Markus
15.5.1999
1. dan
182
Frondelius
Jarmo
20.8.1989
3. dan
59
1.9.2012
Geppert
Paul
Kerimäen Judonoko
13.4.1996
2. dan
169
10.12.2011
Gilmore
Cliff
Finndai, Helsinki
9.12.2006
1. dan
707
Gröndahl
Joonatan
Shirokawa, Porvoo
18.12.2011